Partners

Nedeľa 24. 6. 2018

Narodeniny a meniny

• Milí rodičia!

Je tu piatok, posledný deň Školy v prírode. Dnes sme mali tombolu. Nikto nebol smutný, každý dostal cenu. Mali sme vyhodnotenie celého týždňa a poriadku v izbách. Najviac bodov mali chlapci, no každá izba dostala ceny. Nebojte sa, dnes ideme domov, aj keď niektorí z nás by si to tu radi predĺžlili. Odchod autobusu je 13:00, čakajte nás približne okolo 14:30. Už sa na vás tešíme.

Bolo to tu SUPER!!!!!

Linda Perecárová a vaše milované deti

• Milí rodičia a kamaráti!

Veľmi nám chýbate! Dnes sme boli na Štrbskom plese kde nás odviezol vlak. Videli sme dva skokanské mostíky. Potom sme vyšliapali na Popradské pleso. Tam sme sa naobedovali. Keď sme sa vrátili na stanicu, na druhej zastávke sme zistili, že iný vlak na ďalšej zastávke má poruchu. Prišli po nás autobusy, ktoré nás odviezli na nasledujúcu funkčnú zastávku. Nakoniec všetko dobre dopadlo. Po večeri sme ešte stihli ísť na kúpalisko.

Bol to ďalší pekný deň.

Dávid Eliáš, Andrej Kováč a vaše deti, turisti:-)

• Milí rodičia, posielame vám list. Dnes sme boli v Ski muzeu. Potom sme išli nakúpiť magnetky a iné veci. Poobede sme si zašportovali. Prišiel k nám pán farár, pani družínárka a pani upratovačka. Veľmi nás návštevou potešili. Pán farár nás vyspovedal a neskôr sme mali sv. omšu. Po večeri sme pozerali rozprávku a čítali sme si listy, ktoré nám poslali spolužiaci zo školy. Máme vás radi. Tešíme sa na ďalší deň.

Simonka Bulejová, Karinka Petrová a deti

• Milí rodičia!

Dnes sme mali perfektný deň. Naraňajkovali sme sa, a potom sme išli na celodennú túru. Šliapali sme do kopca, a potom sme sa lanovkou odviezli na Skalnaté pleso. Boli sme vo výške 1700 m.n.m.. Išli sme Magistrálou až na Hrebienok. Prešli sme niekoľko vysokohorských chát. Z Hrebienka sme sa pozemnou lanovkou odviezli so Starého Smokovca, a ďalej vlakom do Tatranskej Lomnice. Deň sme ukončili v bazéne. Nič sa nám nestalo a sme zdraví a šťastní.

Ondrej Kolek a vaše deti.

• Ahoj mamka a ocko!

Nemusíte sa o nás báť, máme sa dobre. Do Tatier sme šťastlivo došli. Navštívili sme múzeum, naučili sme sa zaujímavosti o kamzíkovi a videli sme starú lanovku, ktorá kedysi premávala na Skalnaté pleso. Dobre tu varia. Zažívame veľa zábavy. Máme vás veľmi radi.

Natália Novická a Vaše deti

• Milí rodičia, dňa 7.6.2018 (štvrtok) idú zamestnanci školskej jedálne a MŠ na školský výlet. Z tohto dôvodu obed na tento deň nie je pre našu školu zabezpečený.

• Pozývame Vás na MDD, ktorý sa tento rok bude konať na multifunkčnom ihrisku so začiatkom o 14:00.

• Vo štvrtok 31.5.2018 pôjdeme pri príležitosti MDD do Divadla Jonáša Záborského v Prešove na divadelné predstavenie Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina. Deň začneme ako zvyčajne vo štvrtok sv. omšou o 8:00. Je potrebné priniesť 1 Euro na autobus, vodu a desiatu. Predpokladaný príchod je 12:45. Obed a ŠKD budú v riadnom režime.

• Piatok 25.5.2018 sa niesol v športovom duchu. Všade navôkol bolo cítiť chuť športovať, súťažiť, vyhrávať, ale aj túžba nájsť si nových kamarátok.

Na pozvanie ZŠ Uzovské Pekľany sa naša Cirkevná škola sv. Demetra, ZŠ Jakubovany, ZŠ Uzovský Šalgov, ZŠ Červená Voda rozhodli zmerať si sily v športových disciplínach s domácimi športovcami. Olympíjske hry sa začali privítaním na školskom dvore, na futbalové ihrisko nás sprevádzalo policajné auto. Zapálením olympíjskeho ohňa začalo súťaženie. Deti boli rozdelené do 2 kategórií (1. a 2. ročník a 3. a 4. ročník). po vyčerpávajúcom zápolení sme zjedli guláš.

• Vážení rodičia, naša škola sa zapojila do projektu O2 Športová akadémia Mateja Tótha. Prosím, hlasujte bezplatne za nás každý deň na stránke www.dobravec.o2.sk a podporte vaše deti. V prípade najvyššieho počtu hlasov v našej kategórii získame trenéra športu na budúci školský rok.

• Cirkevná základná škola sv.Demetra, Ražňany
    Ražňany 240, 08261