Navigácia

 • Biela pastelka

  Biela pastelka

  Milí žiaci, vážení rodičia, naša škola sa v tomto šk. roku opäť zapojí do projektu Biela pastelka, ktorý je zameraný na podporu  nevidiacich a slabozrakých. Súčasťou je verejná zbierka. Aj v našej škole a pred obecným úradom budeme mať v piatok 21.9. 2018 pokladničku, do ktorej môžete prispieť. Viac informácii na: www.bielapastelka.sk. Ďakujeme za vaše príspevky.

 • Plenárne zasadnutie rodičov

  Plenárne zasadnutie rodičov

  Vážení rodičia,

  dňa 24.9.2018 (pondelok) o 16:00 hod. sa v priestoroch školy uskutoční PLENÁRNE ZASADNUTIE RODIČOV, po ktorom budú triedne aktívy s triednymi učiteľmi. Prosíme o Vašu účasť.

 • Zber starých mobilných telefónov

  Zber starých mobilných telefónov

  V rámci projektu Recyklohry zbierame staré mobily. Za každý 1 odovzdaný mobil získa škola až 10 bodov! Okrem toho môžu deti a žiaci získať nový tablet HUAWEI MEDIAPAD T3 10 LTE alebo jeden z 200 darčekových balíčkov od spoločnosti Orange Slovensko. Zber trvá do 16.11.2018. Viac na www.recyklohry.sk

 • Súťaž s Milk-Agro

  Súťaž s Milk-Agro

  Tradične sme sa aj v tomto šk. roku zapojili do súťaže s MILK AGRO. Zbierame hliníkové viečka výrobkov SABI (jogurty, smotany,...) a TETRAPAK mlieka Sabi. Viac na http://www.milkagro.sk/sutaz/. Naďalej zbierame aj baterky, nefunkčné elektrospotrebiče a papier.

 • Školská knižnica

  Školská knižnica

  Milí čitatelia,

  oznamujeme Vám, že školská knižnica bude otvorená každý pondelok od 13:30.

  Máte doma knihy pre deti, ktoré už nečítate a chceli by ste, aby niekoho potešili? Darujte ich nám a potešíte srdiečka našich malých čitateľov.

 • Záujmové krúžky

  Záujmové krúžky

  Vážení rodičia, na našej škole budú v šk. roku 2018/2019 tieto záujmové krúžky. Každý žiak si môže vybrať jeden krúžok. Krúžky sa začínajú o 14:00 hod.. Taktiež bude prebiehať aj 

  O2 Športová akadémia Mateja Tótha:

  - UTOROK a ŠTVRTOK (Mgr. Eva Štefanková, Mgr. Mária Petrušová)

  V ponuke sú tieto záujmové krúžky:

  - UTOROK – Dramatický krúžok (Mgr. Miroslava Perecárová)

  - STREDA – Spevácky krúžok (Mgr. Zuzana Balčáková)

  - ŠTVRTOK – Šikovné ruky – pre 3. a 4. ročník (Mgr. Júlia Karaffová)

 • Začiatok školského roka

  Začiatok školského roka

  Vážení rodičia, milí žiaci!

  Prázdniny sa chýlia ku koncu a všetci sa tešíme na opätovné stretnutie s vami. Školský rok 2018/2019 začíname v pondelok (3.9.2018) o 8:00 svätou omšou. Potom sa presunieme na školský dvor, kde slávnostne otvoríme školský rok.

 • Letné prázdniny

  Letné prázdniny

  Milí naši žiaci! Prajeme vám krásne prázdniny plné dobrodružstiev a skvelých zážitkov pri potulkách svetom.

  Štvrtákom prajeme, aby sa im na druhom stupni naďalej darilo a zároveň im ďakujeme za to, že našu školu vzorne reprezentovali a robili jej dobré meno.
  Nezabúdajte si na seba dávať pozor, aby sme sa v septembri zasa všetci v zdraví stretli. Tešíme sa na vás!

  Kolektív CZŠ

 • Vyhodnotenie zberačskej súťaže MilkAgro

  Vyhodnotenie zberačskej súťaže MilkAgro

  Tak ako každý školský rok, tak aj tento sa naša škola zapojila do súťaže MilkAgro v zbere tetrapakov a viečok z produktov tejto firmy. Naša škola získala vo svojej kategórii pekné  3.miesto. Vytvorili sme SabiOskara a vymysleli pesničku.

  Ďakujeme všetkým deťom, rodičom, príbuzným a známym, ktorí sa do súťaže zapojili a veríme, ze nás podporíte aj budúci školský rok.

  Najúspešnejším zberačom v školskom roku 2017/2018 sa stala Simonka Bulejová (4.A), ktorá od spoločnosti MilkAgro získala tablet. Všetci žiaci, ktorí sa do zberu zapojili získali malú odmenu.

 • ŠvP- deň piaty

  ŠvP- deň piaty

  Milí rodičia!

  Je tu piatok, posledný deň Školy v prírode. Dnes sme mali tombolu. Nikto nebol smutný, každý dostal cenu. Mali sme vyhodnotenie celého týždňa a poriadku v izbách. Najviac bodov mali chlapci, no každá izba dostala ceny. Nebojte sa, dnes ideme domov, aj keď niektorí z nás by si to tu radi predĺžlili. Odchod autobusu je 13:00, čakajte nás približne okolo 14:30. Už sa na vás tešíme.

  Bolo to tu SUPER!!!!!

  Linda Perecárová a vaše milované deti

 • Škola v prírode- deň štvrtý

  Škola v prírode- deň štvrtý

  Milí rodičia a kamaráti!

  Veľmi nám chýbate! Dnes sme boli na Štrbskom plese kde nás odviezol vlak. Videli sme dva skokanské mostíky. Potom sme vyšliapali na Popradské pleso. Tam sme sa naobedovali. Keď sme sa vrátili na stanicu, na druhej zastávke sme zistili, že iný vlak na ďalšej zastávke má poruchu. Prišli po nás autobusy, ktoré nás odviezli na nasledujúcu funkčnú zastávku. Nakoniec všetko dobre dopadlo. Po večeri sme ešte stihli ísť na kúpalisko.

  Bol to ďalší pekný deň.

  Dávid Eliáš, Andrej Kováč a vaše deti, turisti:-)

 • ŠvP- deň tretí

  ŠvP- deň tretí

  Milí rodičia, posielame vám list. Dnes sme boli v Ski muzeu. Potom sme išli nakúpiť magnetky a iné veci. Poobede sme si zašportovali. Prišiel k nám pán farár, pani družínárka a pani upratovačka. Veľmi nás návštevou potešili. Pán farár nás vyspovedal a neskôr sme mali sv. omšu. Po večeri sme pozerali rozprávku a čítali sme si listy, ktoré nám poslali spolužiaci zo školy. Máme vás radi. Tešíme sa na ďalší deň. 

  Simonka Bulejová, Karinka Petrová a deti

 • ŠvP- deň druhý

  ŠvP- deň druhý

  Milí rodičia!

  Dnes sme mali perfektný deň. Naraňajkovali sme sa, a potom sme išli na celodennú túru. Šliapali sme do kopca, a potom sme sa lanovkou odviezli na Skalnaté pleso. Boli sme vo výške 1700 m.n.m.. Išli sme Magistrálou až na Hrebienok. Prešli sme niekoľko vysokohorských chát. Z Hrebienka sme sa pozemnou lanovkou odviezli so Starého Smokovca, a ďalej vlakom do Tatranskej Lomnice. Deň sme ukončili v bazéne. Nič sa nám nestalo a sme zdraví a šťastní.

  Ondrej Kolek a vaše deti.

 • Škola v prírode - deň prvý.

  Škola v prírode - deň prvý.

  Ahoj mamka a ocko!

  Nemusíte sa o nás báť, máme sa dobre. Do Tatier sme šťastlivo došli. Navštívili sme múzeum, naučili sme sa zaujímavosti o kamzíkovi a videli sme starú lanovku, ktorá kedysi premávala na Skalnaté pleso. Dobre tu varia. Zažívame veľa zábavy. Máme vás veľmi radi. 

  Natália Novická a Vaše deti

   

 • Deň bez stravy

  Deň bez stravy

  Milí rodičia, dňa 7.6.2018 (štvrtok) idú zamestnanci školskej jedálne a MŠ na školský výlet. Z tohto dôvodu obed na tento deň nie je pre našu školu zabezpečený.

 • Pozvánka na MDD

  Pozývame Vás na MDD, ktorý sa tento rok bude konať na multifunkčnom ihrisku so začiatkom o 14:00.

 • Divadelné predstavenie

  Divadelné predstavenie

  Vo štvrtok 31.5.2018 pôjdeme pri príležitosti MDD do Divadla Jonáša Záborského v Prešove na divadelné predstavenie Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina. Deň začneme ako zvyčajne vo štvrtok sv. omšou o 8:00. Je potrebné priniesť 1 Euro na autobus, vodu a desiatu. Predpokladaný príchod je 12:45. Obed a ŠKD budú v riadnom režime.

 • Detské olympíjske hry

  Piatok 25.5.2018 sa niesol v športovom duchu. Všade navôkol bolo cítiť chuť športovať, súťažiť, vyhrávať, ale aj túžba nájsť si nových kamarátok.

  Na pozvanie ZŠ Uzovské Pekľany sa naša Cirkevná škola sv. Demetra, ZŠ Jakubovany, ZŠ Uzovský Šalgov, ZŠ Červená Voda rozhodli zmerať si sily v športových disciplínach s domácimi športovcami. Olympíjske hry sa začali privítaním na školskom dvore, na futbalové ihrisko nás sprevádzalo policajné auto. Zapálením olympíjskeho ohňa začalo súťaženie. Deti boli rozdelené do 2 kategórií (1. a 2. ročník a 3. a 4. ročník). po vyčerpávajúcom zápolení sme zjedli guláš.

  V celkovom hodnotení sa naša škola umiestnila na 2. mieste.

  V jednotlivých disciplínach sme dosiahli tieto výsledky:

  1. kategória dievčatá

  2. miesto- beh na 50 m - Júlia Polohová

   

  1. kategória chlapci

  2. miesto- štafeta 4x50 m - Damián Petík (1.A), Jakub Maďar, Kevin Gaľa, Peter Tuleja

  1. miesto- skok do diaľky - Peter Tuleja

  3. miesto- hod medicimbalom -Peter Tuleja

  3. miesto - hod loptičkou - Damián Petik (2.A)

  3. miesto- 30 m cez prekážky - Jakub Maďar

   

  2. kategória dievčatá

  1. miesto- štafeta 4x50 m - Alexandra Eliášová, Nikola kilíková, Linda Perecárová, Natália, Golodžejová

  2. miesto- 30 m cez prekážky- Alexandra Eliašová

  3. miesto- 30 m cez prekážky- Natália Novická

  1. miesto- hod loptičkou- Linda Perecárová

  3. miesto- skok do diaľky - Linda Perecárová

   

  2. kategória chlapci

  2. miesto- štafeta 4x50 m- Radoslav Mašľár, Erik Kolarčík, Lukáš Holub, Dominik Bendík

  3. miesto- skok do diaľky- Matej Čekan

  2. miesto- hod loptočkou- Dominik Bendík

  2.miesto- beh 50m - Erik Kolarčík

  3.miesto- 30m cez prekážky-Radoslav Mašľár

   

  Ceny odovzdávala p. riaditeľka ZŠ v Uzovských Pekľanoch, pán starosta, a štátny tajomník ministerstva školstva Peter Krajňák.

  Ďakujeme za pozvanie a športu zdar!

   

 • Športová akdémia Mateja Tótha

  Športová akdémia Mateja Tótha

  Vážení rodičia, naša škola sa zapojila do projektu O2 Športová akadémia Mateja Tótha. Prosím, hlasujte bezplatne za nás každý deň na stránke www.dobravec.o2.sk a podporte vaše deti. V prípade najvyššieho počtu hlasov v našej kategórii získame trenéra športu na budúci školský rok.

 • Pieseň pre Sv. Otca

  Pieseň pre Sv. Otca

  V stredu 23.5.2018 sa v Stropkove konala spevácka súťaž Pieseň pre Svätého Otca. Našu školu preprezentovali žiačky Júlia Štefančíková (2.A) a Natália Golodžejová (4.A). Obe dievčatá získali ocenenie v bronzovom pásme.

  Blahoželáme!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv.Demetra, Ražňany
  Ražňany 240, 08261
 • 051 452 3000

  riad. školy: 0911 917 197Fotogaléria