Navigácia

 • Zápis do 1. ročníka

  Milí rodičia budúcich prvákov a budúci prváci,

  srdečne vás pozývame na slávnostný zápis do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční v pondelok 9.4.2018 v čase od 14:00 do 17:30 hod.. Je potrebné priniesť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz rodiča a 5 Eur.

  Dávame vám do pozornosti možnosť vypísať v predstihu elektronickú prihlášku. Nájdete ju na ľavej bočnej lište našej web stránky.

  Tešíme sa na Vás!

 • Exkurzia v knižnici

  Dňa 08.03.2018 (štvrtok) sa zúčastníme exkurzie v knižnici v Sabinove. Je potrebné priniesť si vodu, desiatu, pršiplášť,  (preukážku na autobus).  Predpokladaný príchod je o 12:30. Po návrate budú obedy aj ŠKD.

 • Zrušenie skráteného vyučovania!

  Vážení rodičia rodičia, vzhľadom k tomu, že bola odstránená technická prekážka, skrátená výučba bude zrušená a od zajtra 7.3.2018 bude výchovnovzdelávací proces prebiehať v bežnom režime. Obedy a ŠKD budú.

 • Skrátenie vyučovania

  Vážení rodičia,

  z dôvodu prevádzkových prekážok (zamrznutia vodovodných potrubí) sme nútení skrátiť výchovnovzdelávací proces v škole.

  Vyučovanie bude prebiehať v 30 min. intervaloch,  bude končiť o 11.00. hodine.

  Žiaci navštevujúci ŠKD budú končiť obedom o 11.45, poobedňajšia prevádzka nebude.

  Toto opatrenie platí zatiaľ na utorok a stredu, v prípade zlepšenia situácie, budeme pokračovať v bežnom režime.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Jarné prázdniny

  V dňoch 26.2.2018 - 2.3.2018 budú jarné prázdniny. Vyučovanie po prázdninách začína 5.3.2018  (pondelok).

 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo- vyhodnotenie

  Dňa 1.2.2018 sa konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Obecenstvo si vypočulo veľa krásnych básní a príbehov. Víťazmi sa stali:

  Poézia: Dávid Eliáš (4.A)

  Próza: Natália Novická (4.A)

  Okrem víťazstva získali postup na okresné kolo súťaže, ktoré sa bude konať 27.3.2018 v Sabinove.

  Srdečne blahoželáme!

 • Polročné prázdniny

  Polročné prázdniny budú v piatok 2.2.2018. Nástup do školy je 5.2.2018(pondelok).

 • Hviezdoslavov Kubín

  Dňa 1.2.2018 (štvrtok) sa uskutoční školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Víťazi oboch kategórií za zúčastnia okresného kola v Sabinove. Držíme Vám palce!

 • Karneval

  Všetkým deťom – veľkým, malým
  na známosť sa dáva,
  že sa v našej škole chystá
  nevídaná sláva.
  Nech si na tú oslavu–krásavci a krásky
  prichystajú dopredu
  na karneval masky.

   

  Dňa 31.1.2018 (streda) Vás na karnevale čaká veľa hier, zábavy, diskotéka a súťaž o najkrajšiu masku.

 • Konzultačné hodiny

  Vážení rodičia,

  oznamujeme Vám, že dňa 22.1.2018 (t.j. pondelok) v čase od 15:00 do 16:30 budú prebiehať konzultačné hodiny s triednym učiteľom Vášho dieťaťa.

 • Domestos pre školy

  Milí rodičia,

  ďakujeme Vám, že ste sa zapojili do projektu Domestos pre školy. Nezískali sme síce hlavnú cenu, o ktorú sme sa usilovali, no vďaka Vašej podpore sme získali čistiace prostriedky domestos v celkovej hodnote 260 Eur

  Deti si plenením úloh upevnili hygienické návyky a aj sa hravou formou niečo nové naučili.

  Ešte raz ďakujeme!

 • Vianoce

  Nech vám Vianoce

  prinesú pokoj v duši,

  o ktorej človek biedny

  ani netuší.

  Nech je pre vás posolstvo

  nebeského pokoja-

  šťastím a požehnením pre každého tvora.

   

   

  Prajeme Vám požehnané, pokojné a milostiplné vianočné sviatky v kruhu rodiny a blízkych.

   

  Kolektív Cirkevnej základnej školy sv. Demetra, Ražňany

   

   

 • Vianočné prázdniny

  Vianočné prázdniny budú v termíne od 23. 12. 2017 (sobota) do 7. 1. 2018. Nástup do školy je 8. 1. 2018 (pondelok).

   

  Dňa 6.1.2018 o 15.00 budú deti v kostole vystupovať  s Vianočným príbehom z Vianočnej akadémie. Prosíme Vás, aby ste deti, ktoré účinkovali vo vianočnom programe priviedli do školy o 14.30.

 • Congregatio Jesu

  Vo štvrtok 21.12.2017 sme navštívili rehoľné sestry zo spoločenstva Congregatio Jesu v Prešove. Zahrali sme im príbeh narodenia Ježiška, ktorý sme predviedli aj na Vianočnej akadémii. Sestričkám, sme tak v predstihu priniesli vianočnú atmosféru a zvestovali narodenie Ježiška.

  Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 • Deň otvorených dverí

  V piatok naša škola otvorila svoje brány pre návštevníkov, ktorí si mohli prísť prezrieť priestory a vybavenie našej školy a spolu s nami si vyskúšať rôzne aktivity, ktoré sme pripravili. Zašportovali sme si, zaspievali, zatancovali, pochutili si na nátierkách, aj si urobili anjelikov a ikebany na vianočnú výzdobu.

  Chceme poďakovať p. Gaľovej, ktorá nám ukázala výrobu sladkých domácich kolekcií a p. Solárovej, ktorá našim návševníkom ukázala ako si môžeme urobiť vianočné ozdoby z papiera. Ďakujeme!

  Tešíme sa na Vás opäť o rok:-)

  Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 • Vianočná Akadémia

  Srdečne Vás pozývame na VIANOČNÚ AKADÉMIU, ktorá sa uskutoční v utorok 19.12.2017 so začiatkom o 16.00. Program začína vianočnou burzou v trvaní od 16.00-16.30. Po nej nasleduje slávnostná akadémia. Zraz detí účinkujúcich v programe je 16.00. Všetci sa na Vás veľmi tešíme!

 • Deň otvorených dverí

  Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa 15.12.2017(t. j. piatok), v čase od 9:00 do 12:00. Budete mať možnosť zoznámiť sa s prostredím a vybavením školy, interaktívnymi tabuľami a spôsobmi výučby. Prichystali sme pre Vás rôzne workshopy a aktivity. Tešíme sa na Vás!

 • AED - automatický externý defibrilátor

  Ako sme vás už informovali vďaka projektu Záchrana som ja, získala naša škola AED (automatický externý defibrilátor). Tento životzachtraňujúci prístroj je uložený v skrinke na chodbe našej školy. Pri AED je jednoduchý a výstižný popis ako postupovať pri oživovaní, a tiež pokyn kedy a ako použiť defibrilátor. Navyše prístroj pokyny vydáva v slovenskom jazyku a sám zhodnotí stav pacienta, a to či je potrebné výboj podať alebo nie. Skrinka je vybavená zvukovým signálom pri otvorení. V čase prevádzkových hodín našej školy bude prístroj v prípade potreby k dispozícii širokej verejnosti.

  Fotky umiestnenia sú vo fotogalérii.

 • Deň sv. Mikuláša

  Milí žiaci, zajtra 6.12.2017 očakávame v škole príchod sv. Mikuláša. Čakanie na neho nám spríjemní divadelné predstavenie Martinko Klingáč. Zvyšok vyučovania bude prebiehať podľa pokynov triednych učiteľov. Obed a ŠKD bude v bežnom režime.

 • Záchrana som ja

  Naša škola sa zapojila do projektu ZÁCHRANA SOM JA, ktorý vyhlásila nezisková organizácia FALCK. Škola bola úspešná a vyhrala  1 z 50 životzachraňujúcich prístrojov DEFIBRILÁTOR. V pondelok 27.11.2017 nám tento prístroj prídu záchranári odovzdať a zároveň nám ukážu a naučia ako pomôcť kamarátovi alebo spolužiakovi, ak sa im niečo stane. V tento deň si žiaci do školy prinesú iba peračník, desiatu a nápoj. Obed a ŠKD fungujú v riadnom režime.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv.Demetra, Ražňany
  Ražňany 240, 08261
 • 051 452 3000

  riad. školy: 0911 917 197Fotogaléria