• Archív

• Šk. rok 2015/2016

• Deň mlieka v školách

Dňa 25.9.2015 sme si pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Pani učiteľky si pre nás pripravili množstvo zaujímavých aktivít a súťaží spojených s mliekom a výrobou mliečnych výrobkov.

Žiačky Zuzana Polohová (3.A) a Michaela Kovaľová (3.A) spoločne vymysleli túto básničku:

Mlieko, syr a bielkoviny

majú samé vitamíny.

Zo Sabi ich máme,

tak si ich hneď dáme.

Krava, ovca a koza

dajú mlieko do voza.

Keď chcem zdravý byť,

musím veľa mlieka piť.

Mlieko - mám ho rád,

som jeho kamarát.

Všetkovedko

Dňa 1.12.2015 sa žiaci našej školy zúčastnili celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov 2.-5. ročníka VŠETKOVEDKO. Každý súťažiaci dostal pekný diplom.

Október - mesiac úcty k starším

Keďže bol október - mesiac úcty k starším, rozhodli sme sa aj my - žiaci 4.A - potešiť starkých v našej obci. Spolu s našou pani učiteľkou Katkou Lukčíkovou sme si pre nich pripravili kultúrny program, ktorým sme im chceli vyjadriť úctu a vďaku a potešiť ich.

"...A SLOVO BOLO U BOHA"

Dňa 8.12.2015 (utorok) sa žiačky našej školy Natália Novická (2.A) a Zuzana Polohová (3.A) zúčastnili krajského kola recitačnej súťaže "...A SLOVO BOLO U BOHA" v Humennom. Natália Novická získala vo svojej kategórii  (mladší žiaci - 1.-4. ročník - poézia)  krásne 3. miesto. Srdečne jej gratulujeme!

Deň Zeme

Dnešný deň bol skvelý!

Najskôr sme išli do parku, kde nás čakalo 10 rôznych dobrodružných úloh ako napr. ochutnávanie rôznych druhov jedál, poznávanie stôp zvierat, bludisko, práca s mapou,... Medzitým sme vyrábali strážneho anjela našej Zeme, ktorého môžete vidieť na chodbe našej školy.

Po zdolaní všetkých stanovíšť v parku dostala každá trieda jednu indíciu. Keď sme ich spoločne zložili dokopy, dozvedeli sme sa, kde je ukrytý poklad. Po jeho nájdení sme išli zbierať odpadky v okolí našej školy. Bolo ich tam veeeľmi veľa. Po dnešku sme si sľúbili, že sa budeme viac sa starať o našu Zem a chrániť ju.

Žiaci CZŠ sv. Demetra, Ražňany

Duchovná obnova pre žiakov

"Bol piatok a ja som večer išla do školy, pretože sme mali "spačku". Stretli sme sa o 17:15. Spolu sme išli do kostola. V kostole štvrtáci čítali krížovú cestu. Keď sme sa vrátili, išli sme jesť pizzu. Bola kukuricová. Veľmi mi chutila. Potom sme išli hrať hry. Hrali sme hru cibuľa aj stoličkový tanec. Neskôr sme išli do telocvične. Pani sestrička nám niečo porozprávala a tak sme sa vrátili do triedy, umyli sme si zuby a ľahli do spacákov. Pozerali sme rozprávku V hlave. Bola veľmi pekná. Ráno sme mali raňajky. Jedli sme chleby a koláče. Potom sme išli domov. Na "spačke" sa mi páčilo. Teším sa na ďalšiu."

Michaela Kovaľová (3.A)

"O 17:15 som zobral ruksak na chrbát a išiel som do školy. Zložil som si veci a kráčal som do kostola na sv. omšu, po ktorej sme išli do triedy 2.A a tam sme jedli našu obľúbenú pizzu. Hrali sa aj hry. Na duchovnú obnovu sme sa zišli v malej telocvični. Sestrička Helenka nám dala semienka a rozišli sme sa do svojich tried. Potom nám pani učiteľka pustila rozprávku, ktorá sa volala V hlave. Videl som to, ale vôbec mi nevadilo, že ju vidím druhýkrát. Ráno sme sa zobudili, dali si raňajky a začali sa baliť. Keď pre mňa prišla sestra, s úsmevom som išiel domov."

Tomáš Solár (3.A)

Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín v Sabinove

Dňa 18.3.2016 (piatok) sa uskutočnilo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín v Sabinove, kde Dávid Eliáš (2.A) získal 3. miesto v prednese poézie a Natália Novická (2.A) získala taktiež 3. miesto v prednese prózy. Srdečne im gratulujeme!

Škola v prírode 2016

My sme smelí námorníci,

sme aj veľkí šikovníci,

plavíme sa po mori,

poznávame ostrovy.

Dnes sme spoznali naozaj krásnu časť našej krajiny. Ráno sme sa vydali na celodennú túru k Sliezskemu domu. To Vám bola krása! Vláčik, lanovka na Hrebienok, kopu adrenalínu pri prekonávaní balvanov a kameňov. Ale výsledok stál za to. Prišli sme k chate, za ktorou sa pýši náš najvyšší tatranský štít: Gerlach. Samozrejme, že po takejto namáhavej túre sme si zaslúžili odmenu, v podobe návštevy kúpaliska.

Do postele sme sa všetci ponáhľali, do 10 minút zaspali winkyes.

Športová olympiáda

Dňa 28.6.2016 sa našej škole uskutočnila Športová olympiáda. Súťažilo sa v rôznych disciplínach: hod na cieľ, beh cez prekážky, zručnosť na Slide, zhyby na rebrinách, beh s raketou a skákanie na fit lopte. Najlepšími športovcami sa stali:

1.A - Simona Balčáková, Dominik Adam

2.A - Natália Novická, Andrej Kováč