Navigácia

 • Vianočná Akadémia

  Srdečne Vás pozývame na VIANOČNÚ AKADÉMIU, ktorá sa uskutoční v utorok 19.12.2017 so začiatkom o 16.00. Program začína vianočnou burzou v trvaní od 16.00-16.30. Po nej nasleduje slávnostná akadémia. Zraz detí účinkujúcich v programe je 16.00. Všetci sa na Vás veľmi tešíme!

 • Deň otvorených dverí

  Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa 15.12.2017(t. j. piatok), v čase od 9:00 do 12:00. Budete mať možnosť zoznámiť sa s prostredím a vybavením školy, interaktívnymi tabuľami a spôsobmi výučby. Prichystali sme pre Vás rôzne workshopy a aktivity. Tešíme sa na Vás!

 • AED - automatický externý defibrilátor

  Ako sme vás už informovali vďaka projektu Záchrana som ja, získala naša škola AED (automatický externý defibrilátor). Tento životzachtraňujúci prístroj je uložený v skrinke na chodbe našej školy. Pri AED je jednoduchý a výstižný popis ako postupovať pri oživovaní, a tiež pokyn kedy a ako použiť defibrilátor. Navyše prístroj pokyny vydáva v slovenskom jazyku a sám zhodnotí stav pacienta, a to či je potrebné výboj podať alebo nie. Skrinka je vybavená zvukovým signálom pri otvorení. V čase prevádzkových hodín našej školy bude prístroj v prípade potreby k dispozícii širokej verejnosti.

  Fotky umiestnenia sú vo fotogalérii.

 • Deň sv. Mikuláša

  Milí žiaci, zajtra 6.12.2017 očakávame v škole príchod sv. Mikuláša. Čakanie na neho nám spríjemní divadelné predstavenie Martinko Klingáč. Zvyšok vyučovania bude prebiehať podľa pokynov triednych učiteľov. Obed a ŠKD bude v bežnom režime.

 • Záchrana som ja

  Naša škola sa zapojila do projektu ZÁCHRANA SOM JA, ktorý vyhlásila nezisková organizácia FALCK. Škola bola úspešná a vyhrala  1 z 50 životzachraňujúcich prístrojov DEFIBRILÁTOR. V pondelok 27.11.2017 nám tento prístroj prídu záchranári odovzdať a zároveň nám ukážu a naučia ako pomôcť kamarátovi alebo spolužiakovi, ak sa im niečo stane. V tento deň si žiaci do školy prinesú iba peračník, desiatu a nápoj. Obed a ŠKD fungujú v riadnom režime.

 • Fotografovanie

  Dňa 29.11.2017 (streda) sa uskutoční fotenie žiakov.

 • Súťaž vo vybíjanej

  V utorok 14.11.2017 sa vybraní zástupcovia chlapcov a dievčat z 3.A a 4.A zúčastnili turnaja vo vybíjanej v Lipanoch. V ťažkej konkurencii obsadili 5. miesto. Žiakom ďakujeme za ich reprezentáciu školy.

  Fotky z turnaja si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Riaditeľské voľno

  Z dôvodu účasti pedagogických zamestnancov školy na celodiecéznom metodickom dni v Košiciach udeľuje dňa 16.11.2017 (t.j. štvrtok) riaditeľka školy žiakom riaditeľské voľno.

 • Futbalový turnaj

  Dňa 3.11.2017 sa žiaci 2., 3. a 4. ročníka zúčastnili futbalového turnaja v Sabinove. V boji o medaily zo 6. družstiev naši žiaci obsadili krásne 2. miesto. Chlapcom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

 • Jesenné prázdniny

  V dňoch 30.10.2017 - 1.11.2017 budú jesenné prázdniny. Vyučovanie po prázdninách začína 2.11.2017 (štvrtok).

   

 • 15. výročie

  Dňa 26.10.2017, na sviatok patróna našej Cirkevnej základnej školy sv. Demetra, si symbolicky pripomíname 15. výročie jej založenia. ĎAKUJEME všetkým rodičom, ktorí nám počas našej pôsobnosti zverili svoje deti, a prejavili nám tým dôveru. Ďakujeme všetkým bývalým a súčasným zamestnancom, rodičom a dobrodincom, ktorí nás svojou prácou, modlitbou alebo akýmkoľvek spôsobom podporili. Zvlášť chceme poďakovať duchovnému otcovi za jeho vedenie. Pán Boh zaplať!

   

  Svätý Demeter,  oroduj za nás!

 • Milión detí

  Aj tento rok sa naša škola stala súčasťou iniciatívy MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC. Slovensko sa 18.10.2017 o 9.00 miestneho času pripojilo takmer k 70 krajinám, kde sa deti spojili v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete. Žiaľ, viac ako 40 krajín je sužovaných prebiehajúcim ozbrojeným konfliktom. Cieľom iniciatívy  je povzbudiť deti k tomu, aby predovšetkým modlitbou bojovali za pokoj srdca a mier. V tento deň sa teda spojili hlasy detí, ktoré sú postihnuté vojnou, nepokojmi a hlasmi detí z krajín, v ktorých vládne pokoj a mier.

 • Deň úcty k starším

  Obecný úrad v Ražňanoch v spolupráci s MŠ a CZŠ sv. Demetra pozýva všetkých starkých na kultúrne posedenie pri príležitosti mesiaca október- Mesiaca úcty k starším, ktoré sa uskutoční v nedeľu 22.10.2017 o 15.00 hod. v spoločenskom pavilóne. Zraz detí,ktoré vystupujú v programe je o 14.55 v jedálni.

 • Exkurzia v planetáriu- štvrtáci

  Milí rodičia, dňa 16.10. (t.j. pondelok) navštívia žiaci štvrtého ročníka Hvezdáreň a planetárium v Prešove. Žiaci sa učia prvé dve hodiny. Autobusom o 9:45 sa presunú do Prešova. Program začína o 11:00. Je potrebné vziať si učebnice, prac. zošity, peračník na prvé dve vyučovacie hodiny. Do Planetária si žiaci zoberú desiatu, vodu na pitný režim, preukážku (ak majú), peniaze podľa Vášho zváženia (môžu si tam kúpiť pohľadnice, záložky do kníh, CD,...). Cestovné a vstup hradí škola. Späť sa vrátia autobusom o 13:35 z PO a pôjdu na obed.

 • Eurósky týždeň športu

  V dňoch 23.-30.9.2017 prebieha Eurósky týždeň športu. Naša škola sa do tohto projektu aktívne zapojí v piatok 29.9.2017. Počas 3. a 4. vyučovacej hodiny budeme športovať. Prosíme Vás preto, aby deti  prišli do školy v športovom oblečení.

 • Biela pastelka

  Milí naši žiaci, rodičia a ostatní darcovia, s radosťou vám oznamujeme, že výška príspevku, ktorú sa podarilo vyzbierať na projekt Biela pastelka je 196 EUR. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí do tejto zbierky na podporu nevidiacich a  slabozrakých prispeli. Pán Boh zaplať!

 • Biela pastelka

  Milí žiaci, vážení rodičia, naša škola sa v tomto roku rozhodla zapojiť do projektu Biela pastelka. Tento projekt je zameraný na podporu  nevidiacich a slabozrakých. Súčasťou je verejná zbierka ,aj v našej škole budeme mať v piatok 22.9. pokladničku, do ktorej môžete prispieť. Prostredníctvom projektového vyučovania deťom priblížime život nevidiacich a slabozrakých. Viac o tomto projekte a možnostiach ako podporiť nevidiacich a slabozrakých kliknite na: www.bielapastelka.sk. Ďakujeme za vaše príspevky.

 • Plenárne zasadnutie rodičov a triedne aktívy

  Vážení rodičia,

  pozývame vás na Plenárne zasadnutie rodičov, dňa 25.09.2017(pondelok) o 16:00 v priestoroch školy, po ktorom sa uskutočnia triedne aktívy. Prosíme o vašu účasť.

 • Začiatok školského roka

  Vážení rodičia, milí žiaci! Prázdniny sa chýlia ku koncu a všetci sa tešíme na opätovné stretnutie s vami. Školský rok 2017/2018 začíname v pondelok (4.9.2017) o 8:00 svätou omšou. Potom sa presunieme do pastoračného centra, kde slávnostne otvoríme školský rok, nakoľko stavebné práce v škole ešte nie sú ukončené.

 • Letné prázdniny

  3. 7. 2017

  Milí naši žiaci, prajeme vám krásne slnečné prázdniny naplnené skvelými zážitkami. Predovšetkým si pri svojich dobrodružstvách a potulkách svetom dávajte na seba pozor.

  Švrtákom ďakujeme za to, že našu školu reprezentovali a robili jej dobré meno. Želáme vám dobrých a chápavých učiteľov na 2. stupni. Nech sa vám aj naďalej darí!

  Kolektív CZŠ

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv.Demetra, Ražňany
  Ražňany 240, 08261
 • 051 452 3000

  riad. školy: 0911 917 197Fotogaléria