Navigácia

 • Oznamy

  Oznamy

  CZŠ sv. Demetra, Ražňany Vás všetkých srdečne pozýva na VIANOČNÚ AKADÉMIU dňa 18. 12. 2018 (utorok) o 16:00. Program: vianočná burza (16:00 – 16:30) a po nej slávnostná akadémia. Zraz detí  je o 16:00.

   

  ŠKD bude v skrátenom režime v dňoch:

  20.12.2018 (štvrtok) – do 15:00

  21.12.2018 (piatok) – do 14:00

   

  Vianočné prázdniny budú v termíne od 24. 12. 2018 do 7. 1. 2019. Nástup do školy je 8. 1. 2019 (utorok).

 • Vianočná akadémia

 • Deň otvorených dverí

  V stredu naša škola otvorila svoje brány pre návštevníkov, ktorí si mohli prísť prezrieť priestory a vybavenie našej školy a spolu s nami si vyskúšať rôzne aktivity, ktoré sme pripravili. Zašportovali sme si, pochutili si na nátierkách, vyrobili svietničky, ikebany aj sobíkov na vianočnú výzdobu. Vo svete záhad sme sa naučili veľa o vesmíre a vyskúšali si niekoľko zaujímavých chemických a fyzikálnych pokusov.

  Chceme poďakovať p. Kišeľovej, ktorá nám ukázala nádherné zdobenie perníkov, p.Gaľovej a Bulejovej (zábavným maskotom) za spestrenie a potešenie detí a všetkým rodičom a deťom, ktorí strávili s nami tento deň.

  Tešíme sa na Vás opäť o rok:-)

  Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 • Deň otvorených dverí

 • Ruší sa hodina spoločenského tanca!

  Ruší sa hodina spoločenského tanca!

  Dňa 7.12.2018 (piatok) hodina spoločenského tanca nebude.

 • Sv. Mikuláš

  Sv. Mikuláš

  Dňa 6.12.2018 k nám do školy zavítal sv. Mikuláš. Žiaci ho potešili krásnymi básňami, piesňami a husľovým mini koncertom. Mikuláš bol štedrý a láskavý a všetkých odmenil sladkým balíčkom.

 • Chemická a fyzikálna šou

  Chemická a fyzikálna šou

  Dňa 28.11.2018 bola na našej škole Chemická a fyzikálna šou. Predstavenie prebiehalo interaktívnou formou medzi žiakmi a účinkujúcimi a okrem efektných pokusov sa žiaci naučili ako vyrobiť  vedecké hračky aj v domácom prostredí.

 • Fotenie žiakov

  Fotenie žiakov

  Dňa 26.11.2018 (pondelok) bude fotenie žiakov.

   

 • Domestos

  Domestos

  Milí rodičia, obraciame sa na Vás s prosbou o zaregistrovanie sa na stránke www.domestospreskoly.sk. Naša škola sa zapojila do projektu, ktorého hlavou cenou je rekonštrukcia toaliet. Nevyhnutnou podmienkou úspechu  v súťaži je vaša registrácia a následné hlasovanie za našu školu a nahrávanie účteniek. Postup registrácie:

  Prihláste sa na stránku www.domestospreskoly.sk . Dole na úvodnej stránke kliknite na Registrácia pre rodičov. Vyplňte potrebné kolónky. Následne Vám do emailovej schránky príde aktivačný odkaz. Je potrebné naňho kliknúť, čím bude celá registrácia ukončená. Je možné, že Vám email bude automaticky uložený medzi spamy alebo do záložky s reklamami. Prosíme Vás o zaregistrovanie oboch rodičov. Ďakujeme.

 • Odpočinutie večné...

   Odpočinutie večné...

  Odpočinutie večné daj im, Pane, a svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.

 • Deň sv. Demetra

  Deň sv. Demetra

  Dňa 26.10.2018 (piatok), na sviatok patróna našej školy sv. Demetra, vyučovanie neprebieha. Začíname sv. omšou o 8:00, po ktorej pôjdeme k rehoľným sestrám Kongregácie Jesu do Prešova odovzdať dobročinnú zbierku. Predpokladaný návrat je o 12:45. Obed aj ŠKD bude.

 • Jesenné prázdniny

  Jesenné prázdniny

   

  Vážení rodičia,

  v týždni od 29.10. do 4.11.2018

  nebude prebiehať vyučovanie.

  29.10.2018(pondelok)-riaditeľské voľno

  30.10.2018(utorok)-štátny sviatok

  31.10.–4.11.2018-jesenné prázdniny

  Vyučovanie začína 5.11.2018(pondelok).

 • Kultúrne posedenie pri príležitosti Októbra - mesiaca úcty k starším

  Kultúrne posedenie pri príležitosti Októbra - mesiaca úcty k starším

  Obecný úrad v spolupráci s MŠ a CZŠ sv. Demetra pozýva všetky babičky a dedkov v nedeľu 21. októbra 2018 o 15.00 hod. na kultúrne posedenie pri príležitosti Októbra - mesiaca úcty k starším. Stretnutie žiakov našej školy, ktorí účinkujú v programe je v jedálni MŠ o 15:00.

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Dňa 18.10.2018  sa žiaci našej školy zapojili do medzinárodnej iniciatívy s názvom Milión detí sa modlí ruženec, v ktorej sme prosili o pokoj a jednotu vo svete.

 • Zbierka pre rodiny v núdzi

  V našej škole bude počas mesiaca október prebiehať zbierka pre občianske združenie Magis založené rehoľnými sestrami Kongregatio Jesu v Prešove. Spoločnými silami chceme pomôcť rodinám v núdzi.  Deťom, ktorým nebolo dopriate mať toľko, ako mnohým  z nás. Nie každé dieťa žije v šťastnej rodine, ktorá má okrem lásky aj hmotné veci. Nosiť môžete: hygienické potreby a drogériu, školské potreby a trvanlivé potraviny (okrem cukru).

 • Medzinárodného festivalu animovaných filmov BAB v Prešove

  Medzinárodného festivalu animovaných filmov BAB v Prešove

  Dňa 10.10.2018 (streda) sa zúčastníme Medzinárodného festivalu animovaných filmov BAB v Prešove v kine Scala. Je potrebné priniesť si vodu, desiatu, pršiplášť,  2 € (preukážku na autobus). Zraz v škole je o 7:30. Predpokladaný príchod je 12:30.  Po návrate budú obedy aj ŠKD.

 • Návšteva Mateja Tótha v našej škole

  Dňa 25.9.2018 k nám zavítal známy športovec Matej Tóth, ktorý nám odovzdal sádrový otlačok svojej stopy a slávnostne tak zahájil otvorenie O2 Športovej akadémie Mateja Tótha v našej škole na celý rok zadarmo, ktorú sme vyhrali v celoslovenskej súťaži ako jedna z 20 škôl. Vo svojej akadémii vie pod vedením svojich vyškolených trénerov hravou formou rozhýbať deti a zároveň objaviť predpoklad na ich športové nadanie. Matej nás prekvapil svojím priateľským a ochotným prístupom k žiakom a jeho návšteva a milý úsmev nás veľmi potešili.

 • Biela pastelka

  Biela pastelka

  Milí žiaci, vážení rodičia, naša škola sa v tomto šk. roku opäť zapojí do projektu Biela pastelka, ktorý je zameraný na podporu  nevidiacich a slabozrakých. Súčasťou je verejná zbierka. Aj v našej škole a pred obecným úradom budeme mať v piatok 21.9. 2018 pokladničku, do ktorej môžete prispieť. Viac informácii na: www.bielapastelka.sk. Ďakujeme za vaše príspevky.

 • Plenárne zasadnutie rodičov

  Plenárne zasadnutie rodičov

  Vážení rodičia,

  dňa 24.9.2018 (pondelok) o 16:00 hod. sa v priestoroch školy uskutoční PLENÁRNE ZASADNUTIE RODIČOV, po ktorom budú triedne aktívy s triednymi učiteľmi. Prosíme o Vašu účasť.

 • Zber starých mobilných telefónov

  Zber starých mobilných telefónov

  V rámci projektu Recyklohry zbierame staré mobily. Za každý 1 odovzdaný mobil získa škola až 10 bodov! Okrem toho môžu deti a žiaci získať nový tablet HUAWEI MEDIAPAD T3 10 LTE alebo jeden z 200 darčekových balíčkov od spoločnosti Orange Slovensko. Zber trvá do 16.11.2018. Viac na www.recyklohry.sk

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv.Demetra, Ražňany
  Ražňany 240, 08261
 • 051 452 3000

  riad. školy: 0911 917 197Fotogaléria