Navigácia

 • Milión detí

  Aj tento rok sa naša škola stala súčasťou iniciatívy MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC. Slovensko sa 18.10.2017 o 9.00 miestneho času pripojilo takmer k 70 krajinám, kde sa deti spojili v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete. Žiaľ, viac ako 40 krajín je sužovaných prebiehajúcim ozbrojeným konfliktom. Cieľom iniciatívy  je povzbudiť deti k tomu, aby predovšetkým modlitbou bojovali za pokoj srdca a mier. V tento deň sa teda spojili hlasy detí, ktoré sú postihnuté vojnou, nepokojmi a hlasmi detí z krajín, v ktorých vládne pokoj a mier.

 • Deň úcty k starším

  Obecný úrad v Ražňanoch v spolupráci s MŠ a CZŠ sv. Demetra pozýva všetkých starkých na kultúrne posedenie pri príležitosti mesiaca október- Mesiaca úcty k starším, ktoré sa uskutoční v nedeľu 22.10.2017 o 15.00 hod. v spoločenskom pavilóne. Zraz detí,ktoré vystupujú v programe je o 14.55 v jedálni.

 • Exkurzia v planetáriu- štvrtáci

  Milí rodičia, dňa 16.10. (t.j. pondelok) navštívia žiaci štvrtého ročníka Hvezdáreň a planetárium v Prešove. Žiaci sa učia prvé dve hodiny. Autobusom o 9:45 sa presunú do Prešova. Program začína o 11:00. Je potrebné vziať si učebnice, prac. zošity, peračník na prvé dve vyučovacie hodiny. Do Planetária si žiaci zoberú desiatu, vodu na pitný režim, preukážku (ak majú), peniaze podľa Vášho zváženia (môžu si tam kúpiť pohľadnice, záložky do kníh, CD,...). Cestovné a vstup hradí škola. Späť sa vrátia autobusom o 13:35 z PO a pôjdu na obed.

 • Eurósky týždeň športu

  V dňoch 23.-30.9.2017 prebieha Eurósky týždeň športu. Naša škola sa do tohto projektu aktívne zapojí v piatok 29.9.2017. Počas 3. a 4. vyučovacej hodiny budeme športovať. Prosíme Vás preto, aby deti  prišli do školy v športovom oblečení.

 • Biela pastelka

  Milí naši žiaci, rodičia a ostatní darcovia, s radosťou vám oznamujeme, že výška príspevku, ktorú sa podarilo vyzbierať na projekt Biela pastelka je 196 EUR. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí do tejto zbierky na podporu nevidiacich a  slabozrakých prispeli. Pán Boh zaplať!

 • Biela pastelka

  Milí žiaci, vážení rodičia, naša škola sa v tomto roku rozhodla zapojiť do projektu Biela pastelka. Tento projekt je zameraný na podporu  nevidiacich a slabozrakých. Súčasťou je verejná zbierka ,aj v našej škole budeme mať v piatok 22.9. pokladničku, do ktorej môžete prispieť. Prostredníctvom projektového vyučovania deťom priblížime život nevidiacich a slabozrakých. Viac o tomto projekte a možnostiach ako podporiť nevidiacich a slabozrakých kliknite na: www.bielapastelka.sk. Ďakujeme za vaše príspevky.

 • Plenárne zasadnutie rodičov a triedne aktívy

  Vážení rodičia,

  pozývame vás na Plenárne zasadnutie rodičov, dňa 25.09.2017(pondelok) o 16:00 v priestoroch školy, po ktorom sa uskutočnia triedne aktívy. Prosíme o vašu účasť.

 • Začiatok školského roka

  Vážení rodičia, milí žiaci! Prázdniny sa chýlia ku koncu a všetci sa tešíme na opätovné stretnutie s vami. Školský rok 2017/2018 začíname v pondelok (4.9.2017) o 8:00 svätou omšou. Potom sa presunieme do pastoračného centra, kde slávnostne otvoríme školský rok, nakoľko stavebné práce v škole ešte nie sú ukončené.

 • Letné prázdniny

  3. 7. 2017

  Milí naši žiaci, prajeme vám krásne slnečné prázdniny naplnené skvelými zážitkami. Predovšetkým si pri svojich dobrodružstvách a potulkách svetom dávajte na seba pozor.

  Švrtákom ďakujeme za to, že našu školu reprezentovali a robili jej dobré meno. Želáme vám dobrých a chápavých učiteľov na 2. stupni. Nech sa vám aj naďalej darí!

  Kolektív CZŠ

 • Organizácia posledného týždňa šk. roku

  V stredu 28.6.2017- Triednicke hodiny (čistenie lavíc, odovzdávanie kníh)

  Vo štvrtok 29.6.2017 - Svätá omša, po sv. omši Triednicke hodiny

  V piatok 30.6.2017- 8:00 ODOVZDÁVANIE VYSVEDČENÍ

  9:00 Svätá omša- poďakovanie za šk. rok. Po sv. omši deti pôjdu domov. Obed ani ŠKD nebude.

 • Čerešňobranie

  Srdečne vás pozývame do miestneho parku na kultúrnu akciu Čerešňobranie, ktorá sa uskutoční v nedeľu 25.6.2017. Zraz detí, ktoré vystupujú v programe bude na školskom dvore o 14.15 hod.

 • Strava

  Upozorňujeme rodičov, že z dôvodu uzavretia školskej jedálne k 30.6.2017 je nutné, aby ste svoje deti, v prípade potreby, zo stravy vyhlásili najneskôr do konca tohto týždňa. Vyhlásenie stravy budúci týždeň už nebude akceptované z dôvodu potreby uzávierky a konečného vyúčtovania. Ďakujeme.

 • Bodka za školským rokom :-)

  Milí rodičia, milí žiaci,

  srdečne Vás pozývame na našu tradičnú "bodku za školským rokom",   
  ktorá sa uskutoční dňa 22.6.2017 /štvrtok/ o 16:30 hod.

  Čo môžete očakávať?

  - spoločné opekanie na školskom dvore

  - zábavné hry a posedenie pri rytme pekných piesní a vôni dymu...

                                                    Tešíme sa na Vás !

                       

   

 • Chutná odmena od MilkAgro

  Ďakujeme Vám , milí rodičia a všetci, ktorí ste podporili našu Sabínu v hlasovaní o najkrajší výtvor z produktov MilkAgro na Facebooku. Práve vďaka Vám Sabína vyhrala. Odmenou bol sladký Integáčik pre všetky deti našej školy.smiley

 • Didaktické hry v prírode

  V pondelok 19.6.2017 budeme mať Didaktické hry v prírode. Je potrebné mať športové oblečenie, vodu a desiatu.

 • Školský výlet

  Dňa 14.6.2017 (streda) sa uskutoční celodenný školský výlet na Spišský hrad. Vhodné je športové oblečenie,  pevná obuv a pokrývka hlavy. Prosíme, aby ste deti natreli opaľovacím krémom. Je potrebné priniesť si pršiplášť, vodu a stravu na celý deň. Zraz v škole je o 7:45. Predpokladaný príchod je v 15:30 . Obedy ani ŠKD nebudú.

 • Do školy na bicykli

  Aj tento rok sa naša škola zapojila do celonárodnej kampane, ktorú vyhlásilo Ministerstvo školsktva „Do školy na bicykli“. Prosíme Vás, aby žiaci  tento týždeň chodili do školy na bicykli príp. na kolobežke a s prilbou. Boli by sme radi, keby ste svoje deti podporili v tom, aby sa do školy nevozili na autách, ale podľa uváženia na bicykloch.  

 • Školský výlet

  Dňa 14.6.2017(streda) máme naplánovaný školský výlet. Prosíme, aby ste poplatok 10 Eur uhradili do konca tohto týždňa.

 • Obed

  Milí rodičia, dňa 7.6.2017 (streda) idú zamestnanci školskej jedálne a MŠ na školský výlet. Z tohto dôvodu obed na tento deň nie je pre našu školu zabezpečený.

 • Fotenie tried

  Milí rodičia, pre nepriazeň počasia a neúplný počet žiakov v triedach bolo v pondelok fotenie zrušené. Deti budeme fotiť v priebehu tohto týždňa v závislosti od počasia a počtu žiakov v triedach.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv.Demetra, Ražňany
  Ražňany 240, 08261
 • 051 452 3000

  riad. školy: 0911 917 197Fotogaléria