Navigácia

 • Letné prázdniny

  Letné prázdniny

  Milí naši žiaci! Prajeme vám krásne prázdniny plné dobrodružstiev a skvelých zážitkov pri potulkách svetom.

  Štvrtákom prajeme, aby sa im na druhom stupni naďalej darilo a zároveň im ďakujeme za to, že našu školu vzorne reprezentovali a robili jej dobré meno.
  Nezabúdajte si na seba dávať pozor, aby sme sa v septembri zasa všetci v zdraví stretli. Tešíme sa na vás!

  Kolektív CZŠ

 • Vyhodnotenie zberačskej súťaže MilkAgro

  Vyhodnotenie zberačskej súťaže MilkAgro

  Tak ako každý školský rok, tak aj tento sa naša škola zapojila do súťaže MilkAgro v zbere tetrapakov a viečok z produktov tejto firmy. Naša škola získala vo svojej kategórii pekné  3.miesto. Vytvorili sme SabiOskara a vymysleli pesničku.

  Ďakujeme všetkým deťom, rodičom, príbuzným a známym, ktorí sa do súťaže zapojili a veríme, ze nás podporíte aj budúci školský rok.

  Najúspešnejším zberačom v školskom roku 2017/2018 sa stala Simonka Bulejová (4.A), ktorá od spoločnosti MilkAgro získala tablet. Všetci žiaci, ktorí sa do zberu zapojili získali malú odmenu.

 • ŠvP- deň piaty

  ŠvP- deň piaty

  Milí rodičia!

  Je tu piatok, posledný deň Školy v prírode. Dnes sme mali tombolu. Nikto nebol smutný, každý dostal cenu. Mali sme vyhodnotenie celého týždňa a poriadku v izbách. Najviac bodov mali chlapci, no každá izba dostala ceny. Nebojte sa, dnes ideme domov, aj keď niektorí z nás by si to tu radi predĺžlili. Odchod autobusu je 13:00, čakajte nás približne okolo 14:30. Už sa na vás tešíme.

  Bolo to tu SUPER!!!!!

  Linda Perecárová a vaše milované deti

 • Škola v prírode- deň štvrtý

  Škola v prírode- deň štvrtý

  Milí rodičia a kamaráti!

  Veľmi nám chýbate! Dnes sme boli na Štrbskom plese kde nás odviezol vlak. Videli sme dva skokanské mostíky. Potom sme vyšliapali na Popradské pleso. Tam sme sa naobedovali. Keď sme sa vrátili na stanicu, na druhej zastávke sme zistili, že iný vlak na ďalšej zastávke má poruchu. Prišli po nás autobusy, ktoré nás odviezli na nasledujúcu funkčnú zastávku. Nakoniec všetko dobre dopadlo. Po večeri sme ešte stihli ísť na kúpalisko.

  Bol to ďalší pekný deň.

  Dávid Eliáš, Andrej Kováč a vaše deti, turisti:-)

 • ŠvP- deň tretí

  ŠvP- deň tretí

  Milí rodičia, posielame vám list. Dnes sme boli v Ski muzeu. Potom sme išli nakúpiť magnetky a iné veci. Poobede sme si zašportovali. Prišiel k nám pán farár, pani družínárka a pani upratovačka. Veľmi nás návštevou potešili. Pán farár nás vyspovedal a neskôr sme mali sv. omšu. Po večeri sme pozerali rozprávku a čítali sme si listy, ktoré nám poslali spolužiaci zo školy. Máme vás radi. Tešíme sa na ďalší deň. 

  Simonka Bulejová, Karinka Petrová a deti

 • ŠvP- deň druhý

  ŠvP- deň druhý

  Milí rodičia!

  Dnes sme mali perfektný deň. Naraňajkovali sme sa, a potom sme išli na celodennú túru. Šliapali sme do kopca, a potom sme sa lanovkou odviezli na Skalnaté pleso. Boli sme vo výške 1700 m.n.m.. Išli sme Magistrálou až na Hrebienok. Prešli sme niekoľko vysokohorských chát. Z Hrebienka sme sa pozemnou lanovkou odviezli so Starého Smokovca, a ďalej vlakom do Tatranskej Lomnice. Deň sme ukončili v bazéne. Nič sa nám nestalo a sme zdraví a šťastní.

  Ondrej Kolek a vaše deti.

 • Škola v prírode - deň prvý.

  Škola v prírode - deň prvý.

  Ahoj mamka a ocko!

  Nemusíte sa o nás báť, máme sa dobre. Do Tatier sme šťastlivo došli. Navštívili sme múzeum, naučili sme sa zaujímavosti o kamzíkovi a videli sme starú lanovku, ktorá kedysi premávala na Skalnaté pleso. Dobre tu varia. Zažívame veľa zábavy. Máme vás veľmi radi. 

  Natália Novická a Vaše deti

   

 • Deň bez stravy

  Deň bez stravy

  Milí rodičia, dňa 7.6.2018 (štvrtok) idú zamestnanci školskej jedálne a MŠ na školský výlet. Z tohto dôvodu obed na tento deň nie je pre našu školu zabezpečený.

 • Pozvánka na MDD

  Pozývame Vás na MDD, ktorý sa tento rok bude konať na multifunkčnom ihrisku so začiatkom o 14:00.

 • Divadelné predstavenie

  Divadelné predstavenie

  Vo štvrtok 31.5.2018 pôjdeme pri príležitosti MDD do Divadla Jonáša Záborského v Prešove na divadelné predstavenie Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina. Deň začneme ako zvyčajne vo štvrtok sv. omšou o 8:00. Je potrebné priniesť 1 Euro na autobus, vodu a desiatu. Predpokladaný príchod je 12:45. Obed a ŠKD budú v riadnom režime.

 • Detské olympíjske hry

  Piatok 25.5.2018 sa niesol v športovom duchu. Všade navôkol bolo cítiť chuť športovať, súťažiť, vyhrávať, ale aj túžba nájsť si nových kamarátok.

  Na pozvanie ZŠ Uzovské Pekľany sa naša Cirkevná škola sv. Demetra, ZŠ Jakubovany, ZŠ Uzovský Šalgov, ZŠ Červená Voda rozhodli zmerať si sily v športových disciplínach s domácimi športovcami. Olympíjske hry sa začali privítaním na školskom dvore, na futbalové ihrisko nás sprevádzalo policajné auto. Zapálením olympíjskeho ohňa začalo súťaženie. Deti boli rozdelené do 2 kategórií (1. a 2. ročník a 3. a 4. ročník). po vyčerpávajúcom zápolení sme zjedli guláš.

  V celkovom hodnotení sa naša škola umiestnila na 2. mieste.

  V jednotlivých disciplínach sme dosiahli tieto výsledky:

  1. kategória dievčatá

  2. miesto- beh na 50 m - Júlia Polohová

   

  1. kategória chlapci

  2. miesto- štafeta 4x50 m - Damián Petík (1.A), Jakub Maďar, Kevin Gaľa, Peter Tuleja

  1. miesto- skok do diaľky - Peter Tuleja

  3. miesto- hod medicimbalom -Peter Tuleja

  3. miesto - hod loptičkou - Damián Petik (2.A)

  3. miesto- 30 m cez prekážky - Jakub Maďar

   

  2. kategória dievčatá

  1. miesto- štafeta 4x50 m - Alexandra Eliášová, Nikola kilíková, Linda Perecárová, Natália, Golodžejová

  2. miesto- 30 m cez prekážky- Alexandra Eliašová

  3. miesto- 30 m cez prekážky- Natália Novická

  1. miesto- hod loptičkou- Linda Perecárová

  3. miesto- skok do diaľky - Linda Perecárová

   

  2. kategória chlapci

  2. miesto- štafeta 4x50 m- Radoslav Mašľár, Erik Kolarčík, Lukáš Holub, Dominik Bendík

  3. miesto- skok do diaľky- Matej Čekan

  2. miesto- hod loptočkou- Dominik Bendík

  2.miesto- beh 50m - Erik Kolarčík

  3.miesto- 30m cez prekážky-Radoslav Mašľár

   

  Ceny odovzdávala p. riaditeľka ZŠ v Uzovských Pekľanoch, pán starosta, a štátny tajomník ministerstva školstva Peter Krajňák.

  Ďakujeme za pozvanie a športu zdar!

   

 • Športová akdémia Mateja Tótha

  Športová akdémia Mateja Tótha

  Vážení rodičia, naša škola sa zapojila do projektu O2 Športová akadémia Mateja Tótha. Prosím, hlasujte bezplatne za nás každý deň na stránke www.dobravec.o2.sk a podporte vaše deti. V prípade najvyššieho počtu hlasov v našej kategórii získame trenéra športu na budúci školský rok.

 • Pieseň pre Sv. Otca

  Pieseň pre Sv. Otca

  V stredu 23.5.2018 sa v Stropkove konala spevácka súťaž Pieseň pre Svätého Otca. Našu školu preprezentovali žiačky Júlia Štefančíková (2.A) a Natália Golodžejová (4.A). Obe dievčatá získali ocenenie v bronzovom pásme.

  Blahoželáme!

 • Matematický klokan - vyhodnotenie

  Matematický klokan - vyhodnotenie

  Dňa 19.3.2018 sa žiaci našej školy zapojili do medzinárodnej súťaže Matematický klokan.

  Najúspešnejším riešiteľom a zároveň šampiónom školy bez straty jediného bodu sa stal:

  Dávid Eliáš (4.A)

  Dávidovi aj všetkým riešiteľom srdečne blahoželáme.

 • Detské olympijské hry

  Detské olympijské hry

  Dňa 25.5.2018 (piatok) sa zapojíme do nultého ročníka Detských olympijských hier, ktoré sa budú konať v Uzovských Pekľanoch na futbalovom ihrisku. Je potrebné priniesť 1 euro na autobus, desiatu, vodu a športové oblečenie. A hlavne chuť športovať a súťažiť. Zraz je v škole 7:45. Predpokladaný príchod o 13:00. Akcia sa ruší len v prípade veľmi nepriaznivého počasia.

 • Konzultačné hodiny

  Konzultačné hodiny

  Dňa 28.5.2018 (pondelok) budú konzultačné hodiny pre rodičov od 15:00 do 16:30.

 • SARM

  SARM

  Dňa 16.5. 2018 sa konal Sabinovská Autorský a Recitačný Máj (SARM), kde našu školu reprezentovali žiačky Nella Eliašová (1.A) a Simona Balčáková (3.A) v prednese poézie.

  Dievčatám ďakujeme.

 • Slávik Slovenska - Okresné kolo

  Slávik Slovenska - Okresné kolo

  Dňa 15. mája sa konalo Okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska, na ktorej našu školu reprezentoval Erik Kolarčík (3.A).

  Ďakujeme, a prajeme Erikovi v speve veľa úspechov aj naďalej.

 • Deň matiek

  Deň matiek

  Milé mamičky, babičky, srdečne Vás pozývame na kultúrne podujatie pri príležitosti Dňa matiek, ktoré sa uskutoční dňa 13.5.2018 (nedeľa) o 15:00 v spoločenskom pavilóne v Ražňanoch. Stretnutie účinkujúcich je o 14:45 v jedálni.  

 • Máme vicemajstra SR v šachu!

  V čase od 21.4.-27.4. sa v Liptovskom Mikuláši konali Majstrovstvá Slovenska mládeže v šachu U8 až U20 . Náš žiak Dávid Eliáš (4.A) sa umiestnil na vynikajúcom 2.mieste v kategórii chlapcov do 10 rokov. Vďaka tomuto úspechu bol delegovaný na Majstrovstvá Európy.

  Dávidovi z celého srdca úprimne blahoželáme a želáme mu v šachu veľa ďalších úspechov.

  Dávid, sme na Teba hrdí.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv.Demetra, Ražňany
  Ražňany 240, 08261
 • 051 452 3000

  riad. školy: 0911 917 197Fotogaléria